• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Złożyli kwiaty pod pomnikiem - wspomnienie Tragedii Górnośląskiej

W niedzielę 26.01.2014  o godz. 8:15 w kościele pw. WNMP w Otmęcie sprawowana była msza św. w języku niemieckim „Za tragicznie zmarłych ks. dziekana Huberta Dembczaka, siostry zakonne, gospodynię Elżbietę Matejczyk i wszystkich pomordowanych mieszkańców naszej Parafii w styczniu 1945 roku. – od Mniejszości Niemieckiej”

Od ponad 20 lat  - od początku sprawowania mszy św. w j. niemieckim -  mieszkańcy Otmętu w ten sposób czczą pamięć tych którzy zginęli w styczniu 1945 roku,  tradycyjnie  udaliśmy się na cmentarz, gdzie przy poświęconym w roku 2000 pomniku „ Pamięci męczonych
i zamordowanych przez żołnierzy Armii Czerwonej w roku 1945 oraz wszystkich ofiar wojen i tragedii” oraz modliliśmy się w intencji pomordowanych (zmówiliśmy jedną dziesiątkę różańca oraz modlitwę w intencji zmarłych), zapaliliśmy znicze ( również przy  mogiłach ks. dziekana i sióstr), a Burmistrz Krapkowic złożył również symboliczną wiązankę kwiatów.
 

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).