• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Budowa nowego gazociągu rozpoczęta

Docelowo, w ciągu następnych lat ekologiczne paliwo doprowadzone zostanie do południowej części gminy Krapkowice.

Postęp i jakość prac ułożonego już w kierunku Żywocic kilkusetmetrowego odcinka nowej sieci gazowniczej sprawdzali osobiście zastępca burmistrza Krapkowic Arnold Joszko oraz dyrektor opolskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa Rafał Adamiszyn.

Gaz1.jpeg

„Prowadzimy bardzo intensywne ustalenia w sprawie dalszej rozbudowy sieci od Żywocic w kierunku Ligoty Krapkowickiej, aż do Żużeli, tak aby docelowo połączyć się z nitką tranzytową poprzez Brożec do Walec. W Opolu za takim rozwiązaniem lobbuje także samorząd gminy Walce” - mówi zastępca burmistrza Arnold Joszko.

Łączna długość układanego obecnie gazociągu średniego ciśnienia liczy 3,2 km i biegnie od stacji redukcyjnej zlokalizowanej przy ul. Przemysłowej, dalej w kierunku stadionu Unii, pod rzeką Osobłogą i dalej przez centrum Żywocic aż do Discoplexu A4 w Pietnej.

 „Pierwsze spotkanie organizacyjne z dyrekcją Oddziału Opolskiego PSG w Opolu zorganizowaliśmy w 2017 roku. Potem wizyty u władz spółki i robocze spotkania z pracownikami działu rozwoju, dalej spotkania z mieszkańcami i zbieranie wstępnych deklaracji przyłączenia do sieci. Dzisiaj jesteśmy już na ostatnim etapie. Po nowym roku mieszkańcy Żywocic będą mogli składać w krapkowickim oddziale Polskiej Spółki Gazownictwa wnioski o wydanie warunków przyłączenia. Dotyczy to w pierwszej kolejności zabudowań położonych wzdłuż budowanej sieci. Zależy nam, aby po podpisaniu umów pierwsi mieszkańcy mogli korzystać z gazu w sezonie zimowym 2021/2022” mówi zastępca.  

Gaz2.jpeg

rapkowiccy samorządowcy o nowe przyłącze starali się dwa lata. Efektem było rozpisanie w 2019 roku przez Polską Spółkę Gazownictwa w Opolu przetargu a następnie podpisanie umowy z wykonawcą budowy gazociągu. Inwestycja realizowana jest od ubiegłego roku przez firmę MORGAZ poprzez formułę zaprojektuj-wybuduj. Wartość zadania opiewa na 630 tys. zł netto.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).