• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowa pętla autobusowa z Krapkowic do Gogolina

Dobry układ komunikacyjny i dogodne, dopasowane do potrzeb połączenia - takich standardów oczekują mieszkańcy każdego regionu. Dlatego Gmina Krapkowice przy udziale Gminy Gogolin z początkiem przyszłego roku uruchomi dodatkowe połączenia autobusowe. Oddany wkrótce Most Północny pozwala na utworzenie nowej pętli, która będzie przebiegać na trasie: Dworzec PKS w Krapkowicach – ul. Drzymały – Opolska – Most Północny – Starostwo Powiatowe i zakłady Otmęt – Oś. Sady – ul. 3 Maja – Ks. Koziołka w kierunku Gogolina – Centrum Przesiadkowe w Gogolinie przy Dworcu PKP. Trasa będzie miała 11 km długości.

mapa trasy 1 .png

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie zaproponowany cennik za przejazd na tej linii, propozycja uchwały przygotowanej przez Burmistrza zakłada pozostawienie podstawowej stawki za jednorazowy przejazd na terenie miasta w wysokości 2,5 zł. Przejazd do Gogolina będzie o 50 gr. droższy.   

Z połączenia powinni być zadowoleni mieszkańcy dojeżdżający do szkół i zakładów pracy w Opolu i w Kędzierzynie Koźlu. O dodatkowe połączenia zabiegali także seniorzy, którzy korzystają z oferty gogolińskiej opieki zdrowotnej. Co ważne, rozkład jazdy nowej pętli został - w ramach możliwości - dopasowany do rozkładu jazdy pociągów.

Pierwszy kurs będzie ruszał już o godzinie 5.35, a ostatni wyjedzie z dworca PKP w Gogolinie o 20.15. Zaplanowano 14 przejazdów na trasie Krapkowice – Gogolin – Krapkowice to kursy od poniedziałku do piątku. Przewidzianych jest również kilka kursów w sobotę. Wdrażany rozkład jazdy może oczywiście ulec zmianie, będzie okresowo weryfikowany i dostosowywany do potrzeb mieszkańców.

O dofinansowanie do kosztów przejazdu Gmina Krapkowice, wystąpiła do Wojewody Opolskiego. „Niezależnie od nowej pętli, nadal będzie funkcjonować stary „Tramwaj” na dotychczasowej linii, czyli spod zakładów Otmętu ulicami 3 Maja i ks. Koziołka do Krapkowic, przez os. 1000- lecia do pływalni Delfin i przez Steblów z powrotem do Otmętu” mówi z-ca burmistrza Arnold Joszko dodając „Staramy się umożliwić mieszkańcom bezpieczny i dogodny dojazd do zakładów pracy i do ważnego węzła komunikacyjnego, jakim jest Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Docelowo chcielibyśmy wykorzystać wszystkie atuty, jakie przygotowane zostały w ramach opracowanej koncepcji Aglomeracji Opolskiej m.in. o ujednoliceniu biletów na przejazdy autobusowe i kolejowe. Gmina Krapkowice ma zamiar skorzystać z takiej możliwość, jak tylko zostanie ona wdrożona na naszym terenie” – dodaje wiceburmistrz Joszko.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).