• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XX sesja Rady Miejskiej

Na XX sesji Rady Miejskiej w Krapkowicach, która odbyła się 19 listopada zapadły istotne decyzje, między innymi dotyczące lokalnych przedsiębiorców. Otóż podjęto uchwałę w sprawie ustalenia wysokości podatków od nieruchomości na 2021 rok. Wstępnie planowana była symboliczna podwyżka o wartość wskaźnika waloryzacji cen i usług. Jednak po ustaleniach z radnymi na komisjach, burmistrz Andrzej Kasiura kierując się dobrem mieszkańców i przedsiębiorców w czasie pogarszającej się sytuacji w kraju, wprowadził autopoprawkę do uchwały. Zmiana zakłada zamrożenie podatków na 2021, z wyłączeniem wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, stacji paliw oraz banków, dla których ustalono nową stawkę w wysokości 24,84zł/m2.

Ważną informacją jest wyrażenie zgody przez krapkowickich rajców na bezkosztowe przejęcie byłego dworca PKP w Otmęcie. Dodatkowo burmistrz otrzymał od Rady zgodę na zakup 15 arowej, sąsiadującej z dworcem działki, którą samorząd może nabyć w trybie bez przetargu, ale odpłatnie. Ponowne negocjacje, które w tym roku rozpoczął zastępca burmistrza Arnold Joszko z dyrekcją PKP Nieruchomości, prowadzą ku pomyślnemu zakończeniu. Obecnie gmina czeka na akceptację ustaleń przez centralę PKP w Warszawie. Przypomnijmy, że o przejęcie terenu Urząd zabiegał już od dłuższego czasu, między innymi w trakcie wydzielania działek pod ścieżkę rowerową.

Przyszli-nowi właściciele działek na Osiedlu Zielonym, które powstaje powstanie między os. 1000-lecia, a drogą krajową nr 45, mogą poznać już nazwy przyszłych ulic. Radni zatwierdzili uchwałę nadającą 10 drogom nazwy odnoszące się do nazw drzew np. ul. Jasionowa, Brzozowa czy Jodłowa. Już w I kwartale przyszłego roku planowane są pierwsze przetargi na sprzedaż działek gminnych, na tym nowym, krapkowickim Osiedlu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).