• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Polski w Karate Olimpijskim

7 listopada w Poznaniu w hali CITYZEN odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim. W zawodach rywalizowało 199 zawodników z 35 klubów. Klub karate-do Shotokan Krapkowice reprezentowała skromna dwuosobowa ekipa, którą stanowili Wojciech Nowak i Michał Talaga. Pomimo tak okrojonego składu, start w zawodach należy uznać do bardzo udanych. Wywalczyliśmy cztery tytuły wicemistrzów Polski. Swój wielki sukces odniósł  Michał Talaga, zdobywając trzy tytuły wicemistrzowskie w konkurencjach: kata indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat, kumite indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat (-52kg) oraz, wspólnie z Wojtkiem, w kumite drużynowym juniorów młodszych 14 – 15 lat. Wojtek Nowak swój drugi srebrny krążek i tytuł wicemistrza Polski zdobył w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych 14-15 lat (-70 kg). Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę podczas tych mistrzostw i gratulujemy uzyskanych wyników. Jesteśmy dumni, że dzięki Wam, Basztuś znowu mógł promować gminę Krapkowice na podium Mistrzostw Polski. Opiekę nad naszymi zawodnikami pełnił shihan Zdzisław Tupko. Serdeczne podziękowania również dla Stowarzyszenia Sympatyków Karate BUSHIDO Kędzierzyn – Koźle za możliwość wspólnego transportu na te mistrzostwa i pobyt w Poznaniu.

Udział w zawodach odbył się w ramach działań realizowanych przy wsparciu gminy Krapkowice oraz Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).