• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Międzyszkolne Regaty Kajakowe

Tradycyjnie, już po raz czwarty, w Porcie Jachtowym W Krapkowicach odbyły się Międzyszkolne Otwarte Regaty Kajakowe dla dzieci i młodzieży, realizowane w tym roku z okazji 40-lecia istnienia Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krapkowicach. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego tej szkoły z niezbędną pomocą instruktorów Portu Jachtowego.

W ciągu dwóch dni poprzedzających regaty młodzież, pod okiem instruktorów, przygotowywała się do startu. W regatach wzięło udział 29 dwuosobowych osad dziewcząt i chłopców, startując w 4 kategoriach wiekowych. Każda osada dwukrotnie pokonywała na Odrze dystans dwustu metrów. O ostatecznej lokacie osady decydowała suma zajętych miejsc z  wyścigów. Walka załóg o zajęcie jak najlepszego miejsca była bardzo zacięta. Zachęcał też do tego bardzo głośny doping kibiców. Na najszybsze osady, dzięki współfinansowaniu zadania przez gminę Krapkowice, Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe i Publiczną Sportową Szkołę Podstawową nr 5 w Krapkowicach, czekały dyplomy i nagrody w postaci sprzętu i akcesoriów sportowych. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przy ognisku. Tu też, na gorąco, dzielili się wrażeniami z wyścigów.

 

Gabriela Korzeniewska

Przewodnicząca Zarządu

Krapkowickiego Stowarzyszenia Oświatowego

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).