• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piękne Jubileusze

Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. 16 września złote gody świętowało 18 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz Andrzej Kasiura.

Te spotkania były wyjątkowe, zorganizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Każda para Jubilatów zaproszona została do Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach. Tam, małżonkowie podając sobie dłonie, odnowili złożone przed 50 laty przysięgi. 

Małżonkowie zgodnie przyznają, że filarem trwałego związku małżeńskiego są przede wszystkim: wzajemny szacunek, cierpliwość i wyrozumiałość oraz wiara w istnienie wartości niematerialnych. Burmistrz Andrzej Kasiura podkreślił, że wspólnie przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty małżeństwa, wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej dla tych, którzy – podobnie jak jubilaci przed pięćdziesięciu laty -  decydują się dziś wiązać węzłem małżeńskim, bo cytując Antoniego Regulskiego - „Małżeństwo to diament szlifowany całe życie”, a któż może wiedzieć o tym lepiej, jak nie Złoci Jubilaci.

Wszystkim parom życzymy wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

Ordery odebrali: Danuta i Lech Bagińscy, Wita i Jan Bezak, Stanisława i Mieczysław Buczkowscy, Wanda i Stanisław Dżugaj, Gabriela i Jerzy Kaliga, Maria i Józef Kotlewscy, Brygida i Teodor Olbrich, Krystyna i Lotar Oswald, Wanda i Wacław Pocełujko, Sabina i Kazimierz Sala.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).