• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ulica Opolska do przebudowy

Rozpoczęcie drugiego etapu przebudowy ulicy Opolskiej prawdopodobnie jeszcze w tym roku. W Zarządzie Dróg Wojewódzkich 7 września ogłoszono przetarg na to zadanie.

IMG_6540.jpeg

Drugi etap przebudowy dotyczy odcinka drogi od torów do budynku poczty. Pojawi się nowa nawierzchnia dostosowana do ruchu ciężarowego, zatoki parkingowe, przejścia dla  pieszych i energooszczędne oświetlenie. Przebudowany zostanie także chodnik.  

Zadanie - realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu, będzie współfinansowane  ze środków gminy Krapkowice, która już zadeklarowała wsparcie inwestycji kwotą 2 mln złotych.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to wykonawcę zadania poznamy na początku października, a prace ruszą jeszcze w tym roku. Termin realizacji zadania upływa 30 czerwca przyszłego roku.  

IMG_6544.jpeg       

Przypomnijmy, temat przebudowy ulicy Opolskiej kilkukrotnie uzgadniany był przez burmistrza Andrzeja Kasiurę, marszałka województwa opolskiego oraz dyrekcję Zarządu Dróg Wojewódzkich. Realizacja pierwszego etapu inwestycji - od torów w kierunku Gwoździc zakończyła się w grudniu 2019 roku.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).