• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rodzinny Piknik Dożynkowy

Tegoroczne podziękowanie za plony było inne niż wszystkie organizowane dotychczas. W niedzielę, 6 września na Placu Eichendorffa odbył się Rodzinny Piknik Dożynkowy.

1.jpeg

Rolnicy, samorządowcy i mieszkańcy gminy za plony dziękowali w zupełnie nowej formule. Misternie wykonane arcydzieła z ziaren i kłosów zastąpiła wystawa koron żniwnych z ubiegłego roku. I choć nie było pełnych humoru, przystrojonych z fantazją platform i zabawnych haseł, starostów dożynkowych czy symbolicznego przekazania chleba, to podziękowanie za plony przyciągnęło wielu mieszkańców gminy. Całe wydarzenie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

118964630_3286987108034363_3375836971093615710_o.jpeg

Za tegoroczne plony dziękowali burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Krapkowicach Bernard Friedla. „Spotykamy się tutaj, aby podziękować za tę codzienną pracę rolnikom, sadownikom, ogrodnikom, pszczelarzom oraz wszystkim tym, którzy pracują na ziemi i z tej ziemi udaje im się uzyskać to, co potrzebne nam do życia - nasz chleb powszedni” mówił burmistrz Andrzej Kasiura.

W tym wyjątkowym czasie burmistrz podziękował także za wielkie zaangażowanie mieszkańców gminy Krapkowice w akcję „Maseczka dla każdego”. Dzięki bezinteresownej pracy wielu mieszkańców gminy i ich trosce o to, by inni mieszkańcy czuli się bezpiecznie uszyto prawie 10 tysięcy maseczek.

Swoje wsparcie mieszkańcy okazali także w niedzielę. Krapkowickie Centrum Dobroczynności prowadziło zbiórkę dla Kubusia Zajączkowskiego.

Podczas Rodzinnego Pikniku Dożynkowego na scenie zaprezentowali się: Krapkowicka Orkiestra Dęta, mażoretki z Krapkowickiego Domu Kultury, Koło Śpiewacze z Kórnicy, Oder Blass Band, krapkowickie Niezapominajki, Muzykanty oraz Grupa Fest.

3.jpeg

Organizatorami Rodzinnego Pikniku Dożynkowego byli: gmina Krapkowice oraz Krapkowicki Dom Kultury. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).