• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Na Krapkowickim Rynku wielkie zmiany

Na krapkowickim Rynku zakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni. Przypomnijmy, czas zakończenia prac został ustalony na koniec sierpnia, jednak dobra organizacja pracy oraz sprzyjająca pogoda pozwoliły na skrócenie terminu o ponad miesiąc.

1.jpeg

W sumie wymieniono 1377 m2, a koszt inwestycji wyniósł 314 074,61 zł. To jednak nie koniec zmian na krapkowickim Rynku. Od 5 sierpnia czeka nas stała zmiana organizacji ruchu. Zmiana jest podyktowana zwiększeniem bezpieczeństwa pieszych oraz zwiększeniem ilości miejsc parkingowych. 

mapa.jpeg

Najważniejszą zmianą dla kierowców jest wprowadzenie zasady prawej ręki dla poruszających się po rynku. Oznacza to, że pojazdy wjeżdżające ul. Opolską lub ul. Basztową na rynek, będą miały pierwszeństwo przed pojazdami poruszającymi się po rynku. Równocześnie strefa zamieszkania, jaka zostanie wprowadzona daje pierwszeństwo pieszym, a kierowców zmusza do jazdy z prędkością do 20km/h. Zatem, miejmy oczy szeroko otwarte i uważajmy na siebie.

IMG_5079.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).