• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ochrona jerzyków i walka z komarami

Szykuje się bardzo ciekawy program ochrony różnorodności biologicznej gminy Krapkowice. Warsztaty dla młodzieży, promocja programów ochrony przyrody i oszczędzania zasobów wody, a także ochrona siedlisk chronionych w Polsce gatunków ptaków, to najważniejsze elementy tego programu. O specyfice gniazdowania oraz właściwym przygotowaniu budek lęgowych dla jerzyków, kierownictwo krapkowickiego magistratu rozmawiało z lokalnym pasjonatem i miłośnikiem przyrody, a także ornitologiem Joachimem Siekierą.

IMG_4986.jpeg

Budki takie już pojawiły się na budynkach jednej z lokalnych firm. Wieczorem burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura miał możliwość asystowania przy obrączkowania kilku jerzyków. Jerzyk to najlepszy lotnik wśród ptaków. To także niesamowity sprzymierzeniec człowieka w walce z komarami. Według specjalistów potrafi zjeść dziennie do 20 tys. komarów. Póki co jednak, 22 lipca rozpoczynamy akcję odkomarzania. Zgodnie z harmonogramem najpierw tereny rekreacyjne i parki w mieście, w dalszej kolejności tereny rekreacyjne i sportowe na wioskach.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).