Święty Mikołaj - u seniorów w Steblowie

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Steblów   dnia 4 grudnia br. po raz kolejny  zaprosiło seniorów, osoby samotne i chore na spotkanie ze „Świętym Mikołajem”.

Spotkanie rozpoczęło się  mszą świętą w miejscowym kościele, którą odprawił zaproszony z Krapkowic  ksiądz proboszcz Edgar Loch. Następnie  uczestnicy udali się do  restauracji „Daniels” na poczęstunek i popołudniowe spotkanie z Mikołajem. Po uroczystym obiedzie, przy ciastku i kawie - odwiedził seniorów  gość specjalny - Święty Mikołaj, który oznajmił, że przybył z bardzo daleka ale cieszy się że spotkał tak wiele osób w jednym miejscu, co zaoszczędzi mu dużo cennego czasu potrzebnego na wykonanie swojej pracy. Zapytał zebranych, czy wszyscy napisali do niego listy i czy czasem czegoś nie przeskrobali, bo na  prezenty od niego trzeba sobie zasłużyć. Po zapewnieniu, że wszyscy zasłużyli na prezenty wręczył przywiezione ze sobą podarunki, po czym zmęczony pracą chwilę przysiadł wśród gości by wysłuchać występów dzieci ze Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Steblowie. Dzieci starsze pod kierunkiem nauczycielek  przygotowały na tę okazję wiązankę piosenek o zimie i świętym Mikołaju, a dzieci młodsze przedstawienie jak to Mikołaj ze swoimi elfami przygotowuje się do corocznego wyruszenia w drogę z prezentami. Do swojego przedstawienia zaprosiły Mikołaja, który pomagał im w tej „ciężkiej” pracy. Gromkimi oklaskami seniorzy podziękowali dzieciom za przedstawiony program i występy. Święty Mikołaj też po chwili rozstał się z naszymi gośćmi, życzył wszystkim wszystkiego najlepszego i obiecał, że odwiedzi nas za rok jak zostanie zaproszony.

Spotkanie z okazji Świętego Mikołaja i Bożego Narodzenia zorganizowane zostało w ramach zadania publicznego przy współpracy z  Gminą Krapkowice na 2013r. - na które SRW otrzymało wsparcie finansowe umożliwiające jego realizację. Dodatkowo imprezę sponsorował także Bank Spółdzielczy w Krapkowicach. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i przebiegu spotkania.

 

Prezes SRW Steblów

Barbara Wieszołek