• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Handel niezgodny z przepisami

1.jpeg

Lipiec to okres kiedy w pełni funkcjonuje sezon handlu owocami oraz warzywami na przydrożnych straganach, które ustawiane są również przez sprzedawców w centrach miast. Podobnie jest również w Krapkowicach. Często jednak taka sytuacja doprowadza to utrudnienia przejścia pieszych chodnikiem lub też stanowi inne zagrożenia w ruchu drogowym. Tego typu postępowanie może zakończyć się mandatem karnym, a określa je art. 603 par. 1 Kodeksu Wykroczeń mówiący o sprzedaży w miejscu niedozwolonym ,,Kto prowadzi sprzedaż na terenie należącym do gminy lub będącym w jej zarządzie poza miejscem do tego wyznaczonym przez właściwe organy gminy podlega karze grzywny". Funkcjonariusz Straży Miejskiej w Krapkowicach może nałożyć mandat karny w wysokości od 20 zł do 500 zł.

Apelujemy zatem o rozwagę w wybieraniu miejsc przez sprzedawców. Ponadto taka osoba zobligowana jest zapłacić opłatę targową. Sprzedający zaś powinien mieć ważną książeczkę sanepidowską.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).