• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pierwsza transza na dokumentację Mostu Południowego

Umowa w sprawie przekazania pierwszej transzy dotacji celowej z budżetu państwa na współfinansowanie projektu realizowanego w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów podpisana. Dokument 9 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach sygnowali wojewoda opolski Adrian Czubak oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. W spotkaniu uczestniczyli także minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, posłanka Violetta Porowska, wicewojewoda Teresa Barańska, burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, samorządowcy oraz przedsiębiorcy. Środki te wykorzystane zostaną na doradztwo techniczne w trakcie całej procedury przetargowej oraz procesu wykonywania dokumentacji projektowej Mostu Południowego.

1.jpeg

Przypomnijmy, burmistrzowie Krapkowic i Gogolina, czyli tak zwanej „małej aglomeracji”  wniosek na opracowanie dokumentacji w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju złożyli 27 marca 2019 roku.  12 czerwca 2020 roku ogłoszono przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej, a 16 lipca nastąpi otwarcie ofert.

Podczas spotkania wojewoda opolski podpisał ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. Środki z tego Funduszu pozwolą na dofinansowanie bardzo ważnych zadań w zakresie budowy dróg także na terenie naszych gmin.

3.jpeg

Z tego właśnie Funduszu gminy Krapkowice i Gogolin planują m.in. pozyskać dofinansowanie na budowę nowej przeprawy mostowej wraz z drogami dojazdowymi. Dofinansowanie, podobnie jak w przypadku dokumentacji, może wynieść aż 80% kosztów zadania.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).