• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Gminie Krapkowice

29 czerwca 2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Wojewodą Opolskim  a Gminą Krapkowice reprezentowaną przez Burmistrza Krapkowic w sprawie wsparcia finansowego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program dotyczy wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Na doposażenie szkolnych bibliotek oraz realizację zadań, mających na celu zachęcanie uczniów do czytania, Gmina Krapkowice pozyskała środki z dotacji celowej w kwocie 38 480 zł i zabezpieczyła środki własne w kwocie 9 620 zł – łącznie 48 100 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.jpeg

Do udziału w realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” zakwalifikowały się następujące szkoły:

1) Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach

    dofinansowanie 15 000,00 zł

2) Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Janusza Korczaka w Krapkowicach

    dofinansowanie 15 000,00 zł

3) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żywocicach

    dofinansowanie 5 000,00 zł

4) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Rogowie Opolskim

    dofinansowanie 3 100,00 zł

5) Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Górnej

    dofinansowanie 5 000,00 zł

6) Publiczna Szkoła Podstawowa w Kórnicy

    dofinansowanie 5 000,00 zł

W ramach realizacji zadań dyrektorzy szkół zaplanowali doposażenie bibliotek szkolnych w nowości wydawnicze - również w formie audiobooków. Program zakłada dodatkowo organizację ciekawych konkursów i wydarzeń związanych z czytelnictwem, w których będą brali udział głównie uczniowie. Dzieci i młodzież będą mogli wypożyczać  książki w okresie roku szkolnego oraz w czasie letnich wakacji i ferii zimowych.

Życzymy wielu literackich przygód.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).