• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ponad 1,7 mln zł dofinansowania

6 lipca burmistrz Andrzej Kasiura w opolskim Urzędzie Marszałkowskim popisał umowę na    dofinansowanie drugiego etapu budowy kanalizacji w Żużeli. Do budżetu gminy trafi 1 480 943 zł. To ponad 63% kosztów tej inwestycji, które wynoszą 2 327 430 zł.

Drugi etap prac zakłada budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej, odgałęzień grawitacyjnych, przepompowni ścieków i rurociągu tłoczonego wraz z odtworzeniem nawierzchni.

To nie koniec dobrych informacji. Kwotą 239 105 zł dofinansowania zostanie także budowa kanalizacji w Borku. Podobnie, jak w Żużeli, kwota ta stanowi ponad 63 % kosztów inwestycji.  

Przyznane środki pochodzą z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zarząd Województwa Opolskiego przyjął do dofinansowania 28 projektów, których wartość wynosi około 58,2 mln złotych, w tym dofinansowanie unijne – 30,3 mln złotych.

2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).