• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

BRĄZ MISTRZOSTW EUROPY W KARATE

      W dniach 22-24.11.2013 w Povoa de Varzim (Portugalia) odbyły sie Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan ESKA - European Shotokan Karate -  Do Association. W 29-osobowej ekipie Kadry Narodowej znalazła się zawodniczka Klubu Karate - do Shotokan  Izabela Piechota. W pierwszym dniu rozgrywanych Iza, startowała w konkurencji kata indywidualne juniorek. Pierwszą rundę wygrała z zawodniczką z Wielkiej Brytanii, ulęgając jednak w następnej rundzie zawodniczce z Niemiec. W drugim dniu zawodów podczas rywalizacji w seniorkach przegrała z zawodniczką z Szwecji.
      Drużyna w składzie: Izabela Piechota, Alicją Piątek, Magdalena Kubatek (obie
z LZS Zarzewie  Prudnik) startowała w konkurencji kata drużynowego juniorek, gdzie  zajęła trzecie miejsce. Ogólnie nasza reprezentacja narodowa zdobyła 9 medali, w tym: 2 złote,  3 srebrne i 4 brązowe, co w klasyfikacji ogólnej dało nam wysokie czwarte miejsce, tuż za reprezentacjami Anglii, Rosji i Węgier.  W mistrzostwach wzięło udział 20 państw. Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krapkowickiego oraz firm i osób prywatnych,
      Należy wspomnieć, że Izabela Piechota została nominowana przez kapitułę
w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Opolszczyzny 2013. W związku z czym zwracamy się z prośbą do wszystkich, aby zagłosowali na Izę wysyłając sms o treści: sport.31 na numer 71466 (koszt 1,23 zł z VAT). Będzie to podziękowaniem, nie tylko dla Iza, ale
i całego klubu za tegoroczne osiągnięcia.
      W ostatnim czasie zawodnicy KKS Krapkowice brali też udział w zawodach:
•    Międzynarodowy Turniej Karate WKF o Puchar Gór Opawskich (Prudnik, 2.11.2013) -  startowało  320 zawodników z 20 klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji, Czech.
miejsca drugie: Izabela Piechota w kata indywidualnym kobiet U21 oraz kumite kobiet U21 (-61kg); Julia Wocka w kumite indywidualnym dziewcząt 14-15 lat (-54kg)
miejsca trzecie: Julia Wocka w kata indywidualnym dziewcząt 14-15 lat; Michał Kowalewicz w kata indywidualnym chłopców 14-15 lat i kumite chłopców 14-15 (+63kg); Łukasz Szetela startujący w  konkurencji kata indywidualnym 18 lat i starsi; drużyna w składzie: Izabela Piechota, Julia Wocka, Weronika Tomczyk w konkurencji kata drużynowe dziewcząt 16 lat i starsi; drużyna w składzie: Łukasz Szetela, Arkadiusz Tupko, Michał Kowalewicz w kata drużynowe mężczyzn 16 lat i starsi.
Udział w zawodach był opłacony ze środków Gminy Krapkowice.
•    VII Grand Prix Poland (Łódź 16.11.2013) - startowało około 300 zawodników 31 klubów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Słowacji.
miejsca drugie: Arkadiusz Tupko w konkurencji kumite chłopców 16-17 lat (-68kg) oraz w konkurencji kata chłopców 16-17 lat; Michał Kowalewicz w konkurencji kata indywidualne chłopców 14-15 lat oraz kumite drużynowe chłopców 14 - 15 lat  (razem z  Łukaszem Bartoszewskim i  Szymonem Baracz - LZS Zarzewie Prudnik)
Udział w zwodach opłacony był ze środków Powiatu Krapkowickiego.
•    European Cuprum Cup in Karate 2013 (Legnica, 23.11.2013) - startowało około 330 zawodników 31 klubów z Polski, Czech i Ukrainy.
miejsce drugie: Julia Wocka  w  konkurencji kumite dziewcząt 14-15 lat (-54kg)
miejsca trzecie:  Julia Wocka kata indywidualne kadetek,  Michał Kowalewicz  kata indywidualne kadetów, Beniamin Strzelecki kumite indywidualne chłopców (-52kg), Michał Szostecki  kumite młodzików (+55kg).
Start w tych zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowym z strony Gminy Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego.

nad. Zdzisław Tupko

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).