I Turniej Eliminacyjny - Otwarte Mistrzostwa Krapkowic w Tenisie Stołowym

W niedzielę 1 grudnia 2013 roku w żywocickiej sali sportowej rozegrany został pierwszy turniej eliminacyjny w ramach cyklu Otwartych Mistrzostw Krapkowic w tenisie stołowym. Od godziny 9 rano rywalizacje rozpoczęli najmłodsi adepci tej dyscypliny sportowej. Wśród dziewcząt szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce przypadło Weronice Kipka. Drugie miejsce zajęła Paulina Kopiec, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Olbrich.

Wśród chłopców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych wystąpiło w sumie 18 zawodników. 

Kategorię chłopców szkół gimnazjalnych wygrał Paweł Data pozostawiając w pokonanym polu zdobywcę drugiego miejsca - Karola Szczepanka oraz Braina Jonderko, który zajął ostatecznie trzecie miejsce.

W kategorii chłopców szkół podstawowych ostateczna kolejność przedstawia się następująco:

1. Mikołaj Broszczak

2. Błażej Szczepanek

3. Adam Linek

Do udziału w turnieju w kategorii kobiet zgłosiły się 4 zawodniczki, a w kategorii mężczyzn 16 zawodników ( Organizator za namową uczestników dokoptował do turnieju 2 najlepszych zawodników ze szkół gimnazjalnych ).

Wśród kobiet pierwszy turniej wygrała faworytka całego cyklu ( zwyciężczyni z zeszłego roku ) Aleksandra Malińska, która minimalnie pokonała drugą w klasyfikacji Weronikę Polańską w stosunku 3;2. Na trzecim miejscu uplasowała się Daria Siekiera.

Turniej w kategorii mężczyzn wygrał Karol Szczepanek pokonując w finale 3:2 Ireneusza Wodniaka, na trzecim miejscu uplasował się Romuald Jonderko.

Nad całością czuwał sędzia Rudolf Wieloch, któremu pomagał Norbert Mnich.

Kolejny turniej rozegrany zostanie w sobotę 21 grudnia.