• PL
 • EN
 • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Zachęta dla inwestorów: profesjonalizm i otwartość na rozwój

1.1.png

Krapkowice są w pełni zaangażowane w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestowania. Strategia finansowa i inwestycyjna gminy została ujęta w Planie Rozwoju Lokalnego. Jego przyjęcie było pomocne w uzyskaniu środków finansowych na dotychczasowe inwestycje gminne z Funduszy Europejskich, Banku Światowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Władze Krapkowic dbają o dobrą atmosferę do inwestowania. Licznie przyznane certyfikaty i wyróżnienia („Gmina Fair Play” Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, „Złota Lokalizacja Biznesu”, „Przejrzysta Polska”, „Grunt na medal”) potwierdzają otwartość gminy na nowe inwestycje i gotowość do nawiązywania owocnej współpracy z inwestorami.

Dla przedsiębiorców chcących inwestować w Krapkowicach przygotowano szereg udogodnień. Mogą oni liczyć na fachowe doradztwo oraz pomoc ze strony instytucji samorządowych, a także ułatwienia przy przygotowaniu terenów pod inwestycję. Dodatkowo, po uruchomieniu działalności samorząd Krapkowic umożliwia przedsiębiorcom skorzystanie z ulg i zwolnień podatkowych (zobacz: PDFUchwała Nr XI-144-2012 w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości stanowiących regionalną pomoc ).

Znalezienie odpowiedniego terenu to początek sukcesu inwestycyjnego. W związku z tym, gmina Krapkowice przygotowała bardzo atrakcyjne lokalizacje, przeznaczone pod inwestycje.  W planie zagospodarowania przestrzennego Krapkowic przeznaczonych jest ok. 300 ha gruntów pod budowę przemysłowo-usługową:

 

 • Teren Nr 1   
  Węzeł Dąbrówka Górna: 

przeznaczony pod zabudowę przemysłowo-składową, usług, handlu, obsługi komunikacji;

 • Teren Nr 2
  Krapkowice, ul.Prudnicka:

przeznaczony pod zabudowę przemysłowo-składową, magazynów, usług, baz transportowych;

 • Teren Nr 3
  Krapkowice, ul.Limanowskiego:    

przeznaczony pod zabudowę usługowo-handlową, rzemiosło, przemysł, składy oraz obsługę komunikacji;

 • Teren Nr 4
  Krapkowice, ul.Opolska:

przeznaczony pod zabudowę przemysłową, produkcyjno-usługową, baz składowych, magazynów, rzemiosła.

Wszystkie obiekty inwestycyjne mają dostęp do podstawowych magistral mediów, przylegają do głównych dróg i nie wymagają rekultywacji przed inwestycją.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Krapkowice – nr tel. 077 44 66 861 oraz na stronie internetowej Urzędu: www.krapkowice.pl/terenyinwestycyjne»

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).