• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dofinansowanie do przebudowy drogi

Jedna z dróg wewnętrznych ul. 1000-lecia w Krapkowicach zostanie niebawem przebudowana. Chodzi o odcinek wzdłuż bloku nr 8, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego. Zadanie to znalazło się na liście zadań gminnych województwa opolskiego, które uzyskają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku.

Przetarg na zrealizowanie tego zadania zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Wartość zadania to według kosztorysu około 525 tys. zł, a przyznane Gminie Krapkowice dofinansowanie w wysokości 60% wartości, to prawie 315 tys. zł.

Projekt przewiduje przebudowę 138,3 m drogi wewnętrznej poprzez poprawienie jej geometrii oraz poprawę stanu technicznego nawierzchni. Dotychczasowa, będąca w złym stanie nawierzchnia bitumiczna zostanie zastąpiona nową nawierzchnią z kostki betonowej. Wykonana zostanie także nowa instalacja sanitarna z odwodnieniem powierzchniowym, planuje się wymianę wpustów deszczowych i studni oraz nowe oznakowanie. Na przebudowywanej drodze wyznaczonych zostanie 8 miejsc postojowych, w tym 1 miejsce dla niepełnosprawnych.

30 kwietnia br. wojewoda podpisał umowy dla 25 samorządów na realizację 5 zadań powiatowych i 23 zadań gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie na budowę, przebudowę, remont dróg na Opolszczyźnie przyznane zostało na 2020 r. 57,1 mln zł.

Przebudowa_1000 lecia.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).