• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rewitalizacja parku miejskiego

Ruszyła długo wyczekiwana przebudowa parku miejskiego w Otmęcie. To część zadania realizowanego przez gminę Krapkowice w ramach projektu pn. „Rewitalizacja starego mostu kolejowego oraz parku miejskiego w Krapkowicach”. Gmina Krapkowice pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz Budżetu Państwa (414 037,56 zł), w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 -2020, Oś priorytetowa X: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Działanie 10.2: Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji.

Przebudowa parku odbywa się w formule zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że wykonawca najpierw wykonał dokumentację projektową przebudowy parku wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na przebudowę, a w następnej kolejności przebuduje park miejski.  

W ramach przebudowy powstaną m.in.: plac zabaw, siłownia na świeżym powietrzu, boisko do koszykówki, tory do gry w boule, stoły do gry w szachy oraz pętla do jazdy na łyżworolkach czy biegania. Będą także nowe nasadzenia. Teren zostanie oświetlony. Planuje się, że inwestycja przyczyni się do poprawy jakości życia oraz integracji międzypokoleniowej, a dzięki przebudowie parku mieszkańcy i turyści zyskają atrakcyjną przestrzeń, w której będą mogli aktywnie spędzić wolny czas.  

Wykonawca robót: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „VENUS” Spółka Jawna z Łowkowic.

Koszt robót: 1 673 555,22 zł brutto.

Termin prac: do 30 września 2020 r.

grafika_rewitalizacja parku miejskiego.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).