• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

FIO 2020

Stowarzyszenie Kraina św. Anny oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” we współpracy z Narodowym Funduszem Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz przy dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Opolskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie grantowym KIERUNEK FIO. Nabór wniosków do tegorocznej edycji konkursu rozpoczyna się 20 kwietnia 2020 i potrwa do 13 maja 2020 r.

startujemy - NABÓR FIO 2020_1.jpeg

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) jest programem mającym na celu pobudzenie społeczeństwa do tworzenia wspólnych inicjatyw oraz zwiększenia potencjału obywatelskiego. Chodzi o to, aby zintegrować we wspólnej pracy jak największą liczbę osób i przy wsparciu finansowym stworzyć przestrzenie, które będą służyć ogółowi społeczeństwa. Program skierowany jest do:

  1. Młodych organizacji pozarządowych
  2. Grup nieformalnych z Patronem / bez Patrona
  3. Grup samopomocowych z Patronem / bez Patrona

Powyższe organizacje i grupy mogą starać się o mikrodotację na realizację projektu w sferze pożytku publicznego. Dotacja przyznawana jest na realizację projektu, który będzie trwał nie krócej niż 30 dni i nie dłużej niż czas wskazany we wniosku. Wysokość dotacji:

- Dla młodej organizacji pozarządowej dotacja nie może przekraczać 5 000 zł. Minimalna kwota wnioskowana to 3 000 zł,

- Dla grupy nieformalnej / samopomocowej wnioskującej samodzielnie lub z patronem kwota dotacji nie może przekraczać 3 000 zł. Minimalna kwota wnioskowana wynosi 1 000 zł.

Konkurs przeprowadzany jest na terenie województwa opolskiego. Każde ze Stowarzyszeń obejmie opieką poszczególne gminy w powiatach:

STOWARZYSZENIE KRAINA ŚW. ANNY:

- powiat krapkowicki – Gogolin, Krapkowice, Walce, Zdzieszowice,

- powiat opolski –Tarnów opolski

- powiat strzelecki - Izbicko, Jemielnica, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd 

- powiat kędzierzyńsko- kozielski – Bierawa, Cisek, Kędzierzyn-Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś

STOWARZYSZENIE LGD „DOLINA STOBRAWY”:

- powiat kluczborski – Byczyna, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Wołczyn,

- powiat namysłowski – Domaszowice, Namysłów, Wilków,

- powiat opolski -Łubniany, Murów, Turawa,

- powiat oleski – Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice

- powiat strzelecki – Kolonowskie, Zawadzkie.

Niestety z powodu ogłoszonego w Polsce stanu epidemicznego nie odbędą się spotkania z chętnymi do udziału w projekcie. Wszelkie informacje oraz konsultacje będą odbywały się telefonicznie oraz poprzez kontakt emailowy. Dołożymy wszelkich starań, aby każda osoba zainteresowana konkursem mogła skorzystać z konsultacji.

Szczegóły na temat konkursu oraz pliki do pobrania znajdują się w Ogłoszeniu o naborze do konkursu oraz w Regulaminie Konkursu dotacyjnego na stronie www.annaland.pl oraz  www.dolinastobrawy.pl.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).