• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Maseczek przybywa...

Od tygodnia gmina Krapkowice prowadzi akcję szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców. Materiał potrzebny do ich wykonania pozyskano od darczyńców, a wolontariusze zajęli się ich szyciem. Darmowe maseczki wielokrotnego użytku w pierwszej kolejności otrzymali seniorzy w wieku 65+. Wolontariusze szyją także maseczki w sołectwach, a ich wydawaniem zajmują się sołtysi. Łącznie do dzisiaj w gminie Krapkowice uszyto około 2500 szt. i szyte są kolejne.

W mieście maseczkę odebrać można w dwóch miejscach. W Krapkowickim Domu Kultury przy ul. Prudnickiej 7 oraz w Miejskiej i Gminnej Bibliotece przy ul. Mickiewicza 2. Dzisiaj burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura osobiście uczestniczył w wydawaniu maseczek rozmawiając z mieszkańcami o ich potrzebach w dobie epidemii. Przypominamy, że od jutra 16 kwietnia br. obowiązek zakrywania twarzy obowiązuje we wszystkich miejscach publicznych.

Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję szycia maseczek. W szczególności wolontariuszom szyjącym, ale także darczyńcom materiałów oraz wszystkim tym, którzy zapewniają wsparcie logistyczne dla tego przedsięwzięcia.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).