Udane mistrzostwa

       
            26 października 2013 w Bielsku - Białej odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate WKF, w których startowało  286 zawodników z 44 klubów. Krapkowice reprezentowała ośmioosobowa grupa zawodników z Klubu Karate - do Shotokan. Łącznie zdobyliśmy cztery medale. Złoto w konkurencji kata drużynowe mężczyzn U 21 zdobyła drużyna w składzie: Patryk Wocka, Łukasz Szetela i Arkadiusz Tupko. Tytuły Wicemistrza Polski zdobyli: Michał Kowalewicz w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych (+70 kg) oraz Łukasz Szetela w konkurencji kata indywidualne mężczyzn. Ostatni, brązowy medal, zdobył Michał Kowalewicz w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych . Miejsca piąte zajęli: Izabela Piechota startująca w konkurencji kata indywidualne seniorek U2 i Patryk Wocka w konkurencji kumite U21 (-68kg). Punktowane miejsca siódme zajęli: Julia Wocka w konkurencji kumite juniorek młodszych (-54kg) oraz Arkadiusz Tupko w konkurencji kata indywidualne juniorów. W klasyfikacji medalowej nasz klub uplasował się na 12 miejscu.
            Dzień później, również w Bielsku - Białej odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan. Do rywalizacji przystąpiło 255 zawodników z 36 klubów. Również i na tych mistrzostwach odnieśliśmy sukces. W konkurencji kata indywidualne juniorów Michał Kowalewicz wywalczył tytuł Mistrza Polski, w konkurencji kata drużynowe juniorów tytuł Wicemistrza Polski wywalczyła drużyna w składzie: Łukasz Szetela, Patryk Wocka i Arkadiusz Tupko. Brązowymi medalistami tych mistrzostw zostali: Łukasz Szetela - kata indywidualne seniorów, Beniamin Strzelecki - kata indywidualne młodzików, Michał Borkowski, Michał Kowalewicz i Arkadiusz Tupko - kata drużynowe kadetów. Punktowane miejsca w rankingu ogólnopolskim zajęły:  Izabela Piechota - kata indywidualne juniorek (V) oraz kata indywidualne seniorek (V) i Julia Wocka - kumite indywidualne młodziczek. Jako klub zajęliśmy wysokie 7 miejsce.
            Najważniejsze imprezy roku 2013 są za nami, ale nie kończy się jeszcze tegoroczna rywalizacja. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Krapkowice i Starostwa Powiatowego możemy nie tylko uczestniczyć w zawodach, ale również zakupiliśmy niezbędny sprzęt sportowy. Z dumą reprezentujemy nasz region, promujemy zdrowy styl życia i zapraszamy wszystkich do regularnego uprawiania sportu - w zdrowym ciele, zdrowy duch.
                                                                                                                      

Zdzisław Tupko
(Klub Karate - do Shotokan)