• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Planowany remont Rynku

Drodzy mieszkańcy, wkrótce planowane są zmiany w organizacji ruchu na krapkowickim Rynku. Zgodnie z zapowiedziami od 20 kwietnia rusza remont nawierzchni pierzei zachodniej, a to oznacza, że trzeba się będzie liczyć z wprowadzeniem innych niż dotychczas kierunków jazdy. Znaki informujące o ruchu okrężnym będą zasłonięte.

I tak wjeżdżając na Rynek od ulicy Opolskiej (przy księgarni Makama) będziemy musieli skręcić w lewo i pojechać w kierunku ulic: Podgórnej i Rybackiej (Apteka pod Arkadami). Wjazd na Rynek będzie także możliwy po przeciwnej stronie - od ulicy Basztowej (skrzyżowanie z Kościelną). Stąd będzie można jak dotychczas pojechać w kierunku ulic Podgórnej i Rybackiej lub też (tu uwaga) skręcić w lewo i pojechać w kierunku wyjazdów na ulice Wolności i Sądowej.

Drugim etapem prac będzie wymiana nawierzchni na pierzei południowej. Wtedy utrudnienia obejmą jedynie odcinek od rogu ulic Wolności i Sądowej do ulicy Kościelnej (strona z Kawiarnią Kwinta).

Remont nawierzchni na Rynku będzie polegał na wymianie kostki granitowej. Planowany termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2020 roku.

Do przeprowadzenia inwestycji konieczne było uzyskanie pozwolenia Wojewódzkiego Opolskiego Konserwatora Zabytków. Remont ten planowany był już w 2019 roku. Jednak złożone oferty znacznie przekraczały kosztorys inwestorski i kwotę zaplanowaną w budżecie na realizację tej inwestycji. W tym roku przetarg ogłoszony został ponownie. Zawarto umowę z wykonawcą (Zakład Wykonawstwa i Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych w Opolu) o wartości 274.977,87 zł brutto.

Rynek_!.png

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).