Kiermasz Jesiennych Smaków Domowych 2013 - fotorelacja

20 października 2013r. odbył się Kiermasz Jesiennych Smaków Domowych zorganizowany przez Burmistrza Krapkowic oraz Związek Śląskich Kobiet Wiejskich. Impreza ta, to przede wszystkim spotkanie z tradycją kulinarną. Przygotowywanie tradycyjnych potraw, konfitur i innych smakołyków, które możemy przechowywać i jeść przez cały okres jesieni i zimy prezentowały koła Związku Śląskich Kobiet Wiejskich z całego regionu. Podczas Kiermaszu odbyły się również różnego rodzaju występy arystyczne dzieci z krapkowickich przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 1. Swoją twórczość zaprezentowały także zespoły Walczanki oraz Oder Blass Band, a także studio piosenki z Krapkowickiego Domu Kultury.

Podczas Kiermaszu Jesiennych Smaków Domowych uczestnicy mogli oddawać głosy na  najciekawszą, najbardziej oryginalną ekspozycję, na specjalnie do tego przygotowanych kartach do głosowania. Wypełnione karty głosujący wrzucali do urny konkursowej.
W konkursie zostały przyznane I, II, III miejsce oraz trzy wyróżnienia.

Za I, II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia przyznane zostały nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali nagrody za udział
w konkursie.
W konkursie na Najciekawsze stoisko Kiermaszu Jesiennych Smaków Domowych udział wzięły Koła Związku Śląskich Kobiet Wiejskich z miejscowości:  Walce, Żużela, Dolna, Ucieszków, Przewóz, Brożec, Żywocice, Kórnica, Strzeleczki, Dziedzice, Dzierżysławice, Mionów.

W ramach Konkursu na Najciekawsze stoisko Kiermaszu Jesiennych Smaków Domowych, który odbył się 20 października 2013 r.  w sumie oddano 382 głosy.

Poszczególne miejsca zajęły:
1.    Koło ZŚKW ŻYWOCICE ilością oddanych głosów: 77
2.    Koło ZŚKW WALCE ilością oddanych głosów: 56
3.    Koło ZŚKW DOLNA ilością oddanych głosów: 46

oraz wyróżniono następujące Koła:
1.    Koło ZŚKW MIONÓW ilością oddanych głosów: 40
2.    Koło ZŚKW ŻUŻELA ilością oddanych głosów: 34
3.    Koło ZŚKW BROŻEC ilością oddanych głosów: 22