• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowa wiata przystankowa na ul. 3 Maja

Od kilku dni przy ul. 3 Maja na wysokości ciepłowni mieszkańcy Os. Sady, a także ul. K.Miarki tzw. "Abisyni" i Odrowąża mogą korzystać z nowej wiaty przystankowej w kierunku Opola.

1.jpeg

Dotychczas funkcjonowało tam miejsce przystankowe bez zadaszenia, które było uciążliwe szczególnie podczas złej pogody. Na prośbę mieszkańców zarówno gminy Krapkowice jak i gminy Gogolin (Odrowąża) przygotowano miejsce, a wcześniej utwardzono pobocze. Niedawno zamontowana wiata zwieńczyła dotychczasowe przygotowania. Koszt wiaty to blisko 6000zł, której budowę sfinansowała gmina Krapkowice. Od teraz miejsca przystankowe w tej części ul. 3 Maja są zadaszone w obu kierunkach, co znacząco poprawiło warunki i bezpieczeństwo oczekiwania na autobus.

Ale to nie koniec inwestycji w tym rejonie. Na kolejny etap zaplanowano wykonanie oświetlenia przejścia dla pieszych wraz oznakowaniem pionowym – aktywnymi znakami drogowymi i sygnalizatorów z pulsującym światłem, a także montaż zasilanego solarnie radarowego wyświetlacza prędkości.

W końcu lutego Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura złożył wniosek o dofinansowane modernizacji m.in. tego przejścia w ramach programu RAZEM BEZPIECZNIEJ-edycja 2020. Na początku marca nasz wniosek (jako jeden z 20 w województwie opolskim) został zarekomendowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kolejny zaplanowanym krokiem będzie oświetlenie tego odcinka drogi. Poziom bezpieczeństwa w tamtym rejonie na pewno niedługo się poprawi.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).