Zostań w domu

Ogólnopolska akcja "Zostań w domu" jest jednym z ważniejszych elementów walki z epidemią koronowirusa. Burmistrz Krapkowic apeluje do wszystkich, aby nie lekceważyć tych zaleceń. W szczególności zalecenia dotyczą osób starszych. Obecna sytuacja dla wszystkich jest trudna, a długotrwały pobyt w domu uciążliwy. Niemniej to najlepszy sposób, aby poprzez ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi ochronić siebie i bliskich przed zakażeniem.

Na szczęście z pomysłami wypełnienia czasu śpieszą nam z pomocą telewizja, media internetowe itp. Zachęcamy do korzystania z tego typu rozwiązań. Przykładem moze być ministerstwo kultury, które zachęca do zwiedzania muzeów poprzez internet:

https://www.gov.pl/web/kultura/zostan-w-domu--sztuka-przyjdzie-do-ciebie

Ponadto chrońmy siebie poprzez wzmożoną higienę. W szczególności dłoni oraz okolic ust i oczu. Mycie dłoni oraz dezynfekcja znacząco ogranicza możliwość zakażenia koronowirusem.

W związku z powyższym kierujemy również apel do zarządców nieruchomości, wspólnot, spółdzielni i innych podmiotów związanych z mieszkalnictwem zbiorowym o dezynfekcję klatek schodowych, a w szczególności poręczy i klamek.

Ograniczajmy możliwość przenoszenia patogenów do minimum. Zbiorowa odpowiedzialność oraz zwalczanie potencjalnych możliwości zakażenia, to najprostsze sposoby na walkę z epidemią. Prosimy zatem o wyrozumiałość i nie lekceważenie zagrożenia.