• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Parkomaty w Krapkowicach wyłączone, za parkowanie nie trzeba płacić. To przez koronawirusa

parkomat2.png


W ramach ograniczania rozwijającej się pandemii, Burmistrz Krapkowic od dzisiaj (18.03) do odwołania wstrzymuje działanie parkomatów na terenie miasta. Głównie chodzi o ograniczenie dotykania klawiatur parkomatów przez parkujących i ewentualne roznoszenie wirusa. Trudno bowiem w tych miejscach zastosować inne środki ostrożności.

- Mamy nadzwyczajną sytuację i od paru dni staramy się, na ile to możliwe stosować różne działania, aby ograniczać skutki szerzącej się epidemii – mówi Andrzej Kasiura, Burmistrz Krapkowic. Wprowadzone zostały ograniczenia w komunikacji publicznej, część linii autobusowych została zawieszona. Część mieszkańców, aby dostać się do miasta przesiadła się do swoich samochodów.

Ponieważ zawieszenie działalności strefy płatnego parkowania to kompetencja Rady Miasta, dlatego burmistrz wystąpi do Rady ze stosownym wnioskiem. Ale sytuacja jest nadzwyczajna. Na urządzeniach już zawieszono komunikat „parkomat nieczynny”. Nikt też nie będzie wystawiał mandatów. Kontrolujący strefę, zatrudnieni w Zakładzie Komunalnym, przestaną sprawdzać, czy taki bilet mamy zakupiony.

Zachęcam dalej wszystkich mieszkańców o pozostanie w swoich domach, aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia - dodaje Burmistrz Andrzej Kasiura.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).