Święto Pieczonego Kartofla w ŚDS

„Święto Pieczonego Kartofla”

10 października br. w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyła się impreza z okazji: „Święta Pieczonego Kartofla”.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odczytania wiersza zapraszającego do wspólnej zabawy, której motywem przewodnim był oczywiście ziemniak.

Odbyły się liczne konkurencje, w których brali udział uczestnicy ŚDS jak i pozostali goście. Wszyscy zostali podzieleni na 5 drużyn o nazwach związanych z ziemniakiem (frytki, placki, chipsy, ziemniaki i kartofle), które dzielnie rywalizowały ze sobą i zdobywały punkty w niełatwych konkurencjach-poszukiwanie ziemniaków w ogrodzie, tarcie ich na czas, tworzenie ludzików, konkurs na najdłuższą obierkę, rzuty ziemniakiem do kosza, krojenie frytek.

Ważnym punktem dnia była degustacja tradycyjnych potraw z kartofla, przygotowanych przez uczestników ŚDS podczas treningu kulinarnego. Jednak największym zaskoczeniem było ciasto, którego głównym składnikiem byli bohaterowie tego dnia.

W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć pieczonych kartofli. Dzięki uprzejmości właścicieli tartaku z Gogolina, którzy podarowali na ten cel drewno, w ogrodzie zostało rozpalone olbrzymie ognisko. Niewątpliwie była to jedna z ważniejszych atrakcji wieczoru. I gdy w żarze piekły się kartofle, zebrani z rozrzewnieniem wspominali dawne czasy „wiejskich wykopów”.

Uwięczeniem biesiady były wspólne tańce oraz śpiewy.

Atmosfera była przednia, za którą serdecznie dziękujemy i zachęcamy do kolejnych wspólnych zabaw.

Nad. ŚDS

 

DSCN1223.jpegDSCN1228.jpegPA101046.jpegPA101074.jpeg