• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zabiegają o kolejne dofinasowania

Realizacja wspólnych projektów transgranicznych z udziałem środków pozyskiwanych poprzez „Euroregion Pradziad” były tematem spotkania zastępcy burmistrza Krapkowic Arnolda Joszko z Lubomírem Žmolíkiem, starostą Obce Lipová-lázně w Czechach, w partnerskim mieście Krapkowic.

1.jpeg

W trakcie wizyty pracownicy odpowiedzialni w gminie za realizację projektów zagranicznych omówili szczegóły, a także ustalili harmonogramy kolejnych projektów dotyczących integracji mieszkańców obu miast oraz promocji gmin i ich walorów po obu stronach granicy. Wspólne rozmowy zakończyły się bardzo owocnie, podpisane zostały bowiem stosowne deklaracje o partnerstwie do dalszych wnioskowanych projektów, które w całości przeprowadzi Gmina Krapkowice. Pozyskiwanie dodatkowych funduszy to zdecydowanie istotna sprawa, aby urozmaicić ofertę kulturalną oraz rekreacyjno-turystyczną dla mieszkańców obu gmin, ale także znacząco odciążyć  budżet Gminy.

Jednym z potwierdzonych już wspólnych projektów będzie „Polsko-Czeski Festiwal Smaków i Tradycji”, na który Gmina Krapkowice pozyskała dofinansowanie w wysokości 17 345 EURO (ponad 83.000 zł). Warto wskazać, że w tym samym IX naborze do Funduszu Mikroprojektów Euroregionu wpłynęły 34 propozycje projektowe po stronie polskiej oraz 9 propozycji po stronie czeskiej. Obradujący niedawno w Rýmařovie Euroregionalny Komitet Sterujący zdecydował o dofinansowaniu 30 polskich projektów na wartość przekraczającą 770 000 EUR oraz 8 czeskich projektów na wartość około 201 000 EUR.

2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).