Światowy Dzień Chorego

W sobotę 8 lutego w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krapkowicach obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Odprawiona została msza święta w intencji chorych i seniorów, podczas której udzielony został sakrament namaszczenia chorych.

Po nabożeństwie wszyscy zaproszeni zostali na okolicznościowe spotkanie przygotowane przez panie z parafialnego zespołu Caritas. Witając chorych i seniorów oraz duszpasterzy Parafialnego Zespołu Caritas Stanisław Dżugaj wskazał, że w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego papież Franciszek pisze, że każda interwencja pracowników służby zdrowia „skierowana jest do osoby chorego, gdzie rzeczownik ‘osoba’ zawsze pojawia się przed przymiotnikiem ‘chory’”. Nie ma uniwersalnych słów przeznaczonych dla chorego. Miłość, troska, empatia i szacunek wobec drugiej osoby - to wyznaczniki postępowania. Ważne, by nasze słowa skierowane do chorego były prawdziwe, a najważniejsze, by czuł on naszą troskę i obecność.

Uczestników biorących udział w spotkaniu odwiedziła grupa Berowa z Obrowca. We wtorek 11  lutego wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas odwiedzą tych chorych i seniorów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogli uczestniczyć w sobotniej mszy świętej i spotkaniu. W imieniu wspólnoty parafialnej wszystkim odwiedzanym przekazane zostaną życzenia powrotu do zdrowia. Do chorych trafią także drobne upominki.

Stanisław Dżugaj