• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jest bezpieczniej

Poprawiła się widoczność, zwiększyło bezpieczeństwo. Zakończyły się prace nad modernizacją trzech przejść dla pieszych, przy ul. Żeromskiego (przejście w okolicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4), ul. Kilińskiego (przejście w okolicy stacji Orlen) oraz przy ul. 3 Maja (przejście w okolicy cmentarza).

Na wszystkich trzech przejściach zamontowane zostały nowe słupy oświetleniowe, radarowe wyświetlacze prędkości zasilany solarnie oraz aktywne znaki informacyjne „Przejście dla pieszych”, które aktywowane są przez czujnik ruchu pieszego w obrębie znaku. Odświeżone zostało także oznakowanie poziome jezdni.

Koszt modernizacji wraz z dokumentacją to około 170 tys. zł, z czego 100 tys. pochodzi z programu „Razem Bezpieczniej  im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

O środki na modernizację kolejnych przejść gmina Krapkowice będzie aplikować w trakcie kolejnych naborów do Programu.

 

Przejście na ulicy Kilińskiego po modernizacji

Przejście przy ulicy Kilińskiego po modernizacji.jpeg IMG_3526.jpeg

 

Radarowy wyświetlacz prędkości

Radarowy wyświetlacz prędkości.jpeg

 

Przejście na ulicy 3 Maja po modernizacji

Przejście przy ul. 3 Maja po modernizacji.jpeg Przejście przy ul. 3 Maja po modernizacji_1.jpeg

 

Przejście na ulicy Żeromskiego po modernizacji

IMG_3541.jpeg IMG_3516.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).