Krapkowiczanka mistrzynią świata federacji FSKA

W dniach 20-22.09.2013 w Żukowie (zachodnio-pomorskie) odbyły się Mistrzostwa Świata federacji Funakoshi Shotokan Karate Assation. W zawodach startowało 800 zawodników z 17 państw. Na ceremonii otwarcia był obecny Kenneth Funakoshi (10 Dan) – założyciel federacji FSKA, Joanna Mucha – minister sportu, Wacław Antoniak – prezes Polskiego Związku Karate oraz przedstawiciele władz lokalnych.  

Rywalizacja odbywała się w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych kata i kumite. W zawodach uczestniczyli zawodnicy Klubu Karate–do Shotokan z Krapkowic w składzie: Zdzisław Tupko, Izabela Piechota, Łukasz Szetela, Arkadiusz Tupko i Michał Kowalewicz. Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a regulamin zawodów sprawiał, że walka w konkurencji kumite odbywała się do pełnego punktu ippon, przez co najmniejszy błąd podczas walki eliminował zawodnika z dalszej rywalizacji.

Nasi podopieczni wywalczyli łącznie pięć medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy. Mistrzynią świata w konkurencji kata indywidualne kobiet 18-21 lat wywalczyła Izabela Piechota.  Drugie miejsce w konkurencji kata indywidualne 17-18 lat (3 kyu-dan) zdobył Łukasz Szetela. Dwa drugie miejsca wywalczył Arkadiusz Tupko - w konkurencji kata indywidualne 17-18 lat (9-4 kyu) oraz w konkurencji kumite indywidualne 17-18 lat (9-4 kyu). Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Michał Kowalewicz startujący w konkurencji kumite indywidualnym 15-16 lat (9-4 kyu), gdzie wywalczył trzecie miejsce. Gratulujemy naszym zawodnikom uzyskanych wyników życząc im dalszych sukcesów podczas najbliższych startów w zawodach.

Zawody były szansą dla zawodników Kadry Narodowej do sprawdzenia swoich umiejętności przed startem w WSKA World  Shotokan Karate-do Championship które odbyły się w dniach 28-29.09.2013 w Liverpoolu (Wielka Brytania). Izabela Piechota startowała tam w konkurencjach kata juniorek, gdzie w pierwszej rundzie wygrała z zawodniczką z Brazylii, natomiast w rundzie drugiej przegrała z zawodniczka z Niemiec, która w ostateczności została zwyciężczynią tej konkurencji. Podczas rywalizacji w konkurencji seniorek również zakończyła swoja rywalizację w drugiej rundzie. Wraz z zawodnikami z LZS Zarzewie Prudnik: Alicją Piątek oraz Bartoszem Mączką startowali w konkurencji kata drużynowego mixed juniorów, gdzie musieli uznać wyższość swoich rywali.

Bardzo serdeczne podziękowania Burmistrzowi Krapkowic - Panu Andrzejowi Kasiurze - za wsparcie finansowe umożliwiające wyjazd naszej zawodniczki na zawody. Zapraszamy wszystkich chętnych chcących ćwiczyć razem z nami. Treningi odbywają się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krapkowicach w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.30-18.30 grupa dzieci oraz od 18.30-20.00 grupa dorosłych.


nad. Zdzisław Tupko
 

1.jpeg2.jpeg3.jpeg