• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowice z perspektywą na przyszłość

„Krapkowice z perspektywą na przyszłość” wśród 54 projektów wybranych do drugiego etapu naboru w ramach programu Rozwój Lokalny. Program ten finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców. Krapkowicki projekt zakłada między innymi dopłaty do wymiany pieców węglowych, rewitalizację rynku i dworca autobusowego oraz uzbrojenie terenu za stacją ORLEN przy ulicy Prudnickiej (w perspektywie budowa osiedla mieszkaniowego).

Wyboru dokonano spośród 212 zarysów projektów zakwalifikowanych do oceny. Krapkowicka propozycja obok Kędzierzyna-Koźla jest jedyną zakwalifikowaną z województwa opolskiego.

Kwalifikacja do drugiego etapu oznacza intensywną pracę nad przygotowaniem kompletnej propozycji projektu (wraz z Planem Rozwoju Lokalnego i Planem Rozwoju Instytucjonalnego) przy kompleksowym wsparciu ze strony ekspertów Związku Miast Polskich oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów. Czas trwania tego etapu to minimum 6 miesięcy. Po opracowaniu i złożeniu projektu i planów rozwoju do oceny przez ekspertów, wybranych zostanie ok. 15 projektów, które otrzymają dofinansowanie od 3 do 10 mln euro.

Więcej informacji na stronie http://www.eog.gov.pl/strony/aktualnosci/informacja-o-wyborze-zarysow-projektow-do-ii-etapu-naboru-w-ramach-programu-rozwoj-lokalny/

Krapkowice Rynek i Zamek z loty ptaka z8.jpeg

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).