Jarmark Bożonarodzeniowy 2019

Zapachy pierników, pączków i wędzonych kulinariów. Sery, miody, wędliny, przetwory, a nawet langosze. Do tego niepowtarzalne świąteczne ozdoby, karuzela, renifery z saniami, słodkie poczęstunki dla mieszkańców, świąteczne występy artystyczne oraz zbiórki prowadzone przez: Krapkowickie Centrum Dobroczynności oraz harcerzy. Taki był tegoroczny krapkowicko-gogoliński jarmark bożonarodzeniowy.

IMG_3457.jpeg

By poczuć magię świąt, wystarczyło przyjść na krapkowicki rynek. Tam od czwartku do niedzieli unosiły się zapachy świątecznych potraw, a z głośników sączyła się bożonarodzeniowa muzyka. W tym roku na miejski wstęp do świąt Bożego Narodzenia zaprosili burmistrzowie Krapkowic i Gogolina.

To był prawdziwy raj dla podniebienia i uczta dla miłośników niebanalnych, świątecznych  dekoracji. Wystawcy oferowali regionalne przysmaki, przetwory sporządzane według tradycyjnych receptur oraz niepowtarzalne, świąteczne ozdoby.  

IMG_3400.jpeg

Nie zabrakło także świątecznych występów artystycznych. Przez cztery dni na jarmarkowej scenie zaprezentowali się: dzieci i młodzież z krapkowickich szkół i przedszkoli, Krapkowickie Studio Piosenki, Klub Wokalisty, Krapkowickie Niezapominajki, Zuzanna Herud oraz orkiestry: Oder Blass Band i Krapkowicka Orkiestra Dęta. Piątkowy program artystyczny należał do Gogolina. Z zaprzyjaźnionego, sąsiedniego miasta wystąpili: uczniowie szkół, Zespół Folklorystyczny „Szwarne Dziołchy” z Górażdży i mażoretki Arriva działające przy GOK w Gogolinie.

IMG_3194.jpeg

Podczas Jarmarku odbyła się także charytatywna kwesta. Przez cztery dni pieniądze na szczytny cel zbierali wolontariusze Krapkowickiego Centrum Dobroczynności. Datki do specjalnych puszek zbierali także krapkowiccy harcerze.

Nie mogło zabraknąć także tradycyjnej już świątecznej choinki z „Tygodnikiem Krapkowickim”.  Lokalna redakcja czytelnikom rozdała kilkaset świątecznych drzewek.

Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego, gmina Krapkowice we współpracy z gminą Gogolin oraz Krapkowicki Dom Kultury za udział w Jarmarku serdecznie dziękują wystawcom, wszystkim odwiedzającym krapkowicki rynek oraz artystom, którzy zaprezentowali się na scenie. Niepowtarzalnej przedświątecznej atmosfery nie udałoby się uzyskać, gdyby nie Państwa obecność.

IMG_3294.jpeg

Z okazji zbliżających się świąt burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura życzy Państwu „wielu dobrych chwil, przeżywanych wspólnie z bliskimi w radości, spokoju i zdrowiu. Niech będzie to czas spędzony bez pośpiechu, trosk i zmartwień, wypełniony zdrowiem, rodzinnym ciepłem i wzajemną życzliwością”.