• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zwiedzali Krapkowice

W piątkowe popołudnie 20 września br. w Krapkowicach gościła 36-osoobowa grupa byłych posłów Landtagu Landu Rheinland-Pfalz pod przewodnictwem pana dr Alfreda Betha – dawnego Strarosty Powiatu Altenkirchen. Wizyta była częścią podróży studyjnej, którą zorganizowało „Zjednoczenie Byłych Członków Landtagu Rheinland-Pfalz”. W jej ramach goście zwiedzali różne zakątki Województwa Opolskiego, a także spotykali się z przedstawicielami Mniejszości Niemieckiej.
 

W Krapkowicach emerytowani posłowie chcieli spotkać się z władzami miasta oraz zobaczyć Krapkowicki Rynek, Zamek i kościół Św. Mikołaja. Po obiedzie, który grupa miała zaplanowany w Zamkowym Młynie nastąpiło spotkanie z przedstawicielami władz Miasta oraz Mniejszości Niemieckiej. W spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Miasta – Harald Brol oraz urzędnicy Bernard Friedla i Tomasz Ślęzak, a także były Starosta Krapkowicki- Albert Macha. Po krótkiej prezentacji Krapkowic gospodarze oprowadzili grupę po mieście, pokazując i opowiadając o wszystkich miejscach, którymi byli zainteresowani. Następnym punktem podróży gości była wizyta w Gogolinie, gdzie w Gogolińskim Centrum Kultury zaplanowane było spotkanie z przedstawicielami Mniejszości Niemieckiej.

Tomasz Ślęzak

Wydział PiRG
UMiG Krapkowice     
 

 

DSCN9584.jpeg DSCN9587.jpeg DSCN9592.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).