• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy sprzęt dla OSP w Żużeli

Nowoczesna łódź płaskodenna z przyczepą i silnikiem zaburtowym dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żużeli. Strażakom przekazali ją burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz radny Rady Miejskiej Tomasz Linek. Zakup ten został współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Łódź będzie wykorzystywana przez strażaków do niesienia skutecznej pomocy w czasie powodzi, nie tylko na terenie swojego sołectwa, ale i całej gminy. Zakup łodzi to konsekwentna realizacja wieloletniego planu modernizacji i doposażenia jednostek OSP w nowoczesny sprzęt umożliwiający podjęcie szybkich działań w sytuacjach zagrożenia, a tym samym zwiększenia poczucia bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Taką łódź w ubiegłym roku burmistrz przekazał już strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żywocicach.

1921.jpeg

Burmistrz oraz radny oficjalnie oddali do użytku także altanę wraz z wyposażeniem i obejściem wokół remizy. To miejsce pozwoli na lepszą integrację mieszkańców sołectwa ze strażakami. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

1930.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).