×

Wyszukaj w serwisie

Zawody na najwyższym poziomie

Aktywny miesiąc dla zawodników Klubu Karate Do-Shotokan Krapkowice.

2 listopada  we Wrocławskiej hali Orbita odbył się International Karate Wrocław Open - ADIDAS CUP. W zawodach startowało około 310 zawodników z 3 państw z 34 klubów. Zawody rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie technicznym. Nasi zawodnicy: Marta Cieślak, Jakub Neiner, Wojtek Nowak, Julia Wocka wystartowali wspólnie z Wrocławskim Klubem Sportów Azjatyckich „Budokan”. Nasze wyniki to trzecie miejsce Juli Wocka w konkurencji kata indywidualne seniorek oraz piąte miejsce w konkurencji kumite kobiet open. Udany występ Marty Cieślak, która w konkurencji kata dziewcząt U14 (- 47 kg) zajęła siódme miejsce. Wojtek Nowak siódme miejsce w konkurencji kumite chłopców U 16 (-63 kg). Gratulujemy uzyskanych wyników.

Po zakończonych w sobotę zawodach we Wrocławiu nasi zawodnicy pojechali rywalizować do Czech na Grand Prix Ostrawy. Do rywalizacji przystąpiło około 350 zawodników reprezentujących 61 klubów z 6 państw. Zawody rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie technicznym. Klub nasz reprezentowała drużyna  w składzie: Marta Cieślak, Jakub Neiner i Fabian Glacel. Tym razem nasi podopieczni nie zdobyli medali jednakże plasowali się tuż za podium. Marta Cieślak zajęła  piąte miejsce w konkurencji kata dziewcząt U14 oraz piąte miejsce w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt U 14 (-50 kg) po zaciętej walce repasażowej ulęgając nieznacznie rywalce z Czech. Udany start Fabiana Glacel, który zajął dwa piąte miejsca w konkurencji kumite chłopców U10 (+32 kg), w konkurencji kata indywidualne chłopców 9 lat do 7 kyu oraz siódme miejsce w konkurencji kata chłopców U 10. Mniej szczęścia miał Jakub Neiner, który w konkurencji kata indywidualne chłopców U14 oraz w konkurencji kumite indywidualne U 14 (-52 kg) odpadł w pierwszej rundzie z dalszej rywalizacji. Zmęczeni, poobijani z dużym niedosytem ale szczęśliwi z uzyskanych wyników wróciliśmy do domu.

W Prudniku, 9 listopada odbył się Międzynarodowy Turniej Karate „Puchar Gór Opawskich”. Do rywalizacji przystąpiło około 210 zawodników z 17 klubów z Polski, Czech i Ukrainy. Odmłodzona dziewięcioosobowa reprezentacja Klubu Karate-do SHOTOKAN startująca wspólnie z Wrocławskim Klubem Sportów Azjatyckich „Budokan” z Wrocławia w składzie: Julia Huras, Magdalena Czarnopolska, Amelia Trocha, Marcin Trocha, Fabian Glacel, Marek Wojtala, Marta Cieślak, Jakub Neiner, Florian Wons wywalczyła 6 medali, z czego: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Miejsce pierwsze zajęli: Fabian Glacel w konkurencji kumite indywidualne chłopców 8-9 lat (+35 kg), Marta Cieślak w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (-45kg), Jakub Neiner w  konkurencji kumite indywidualne chłopców 12-13 lat (-50 kg). Miejsca drugie zajęła: Julia Huras w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 8 lat (fantom). Miejsca trzecie zajęli: Marta Cieślak w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat oraz w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 14-15 lat. Miejsca piąte zajęli: Glacel Fabian w konkurencji kata indywidualne chłopców 9 lat, Julia Huras w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 8 lat, Florian Wons w konkurencji kata indywidualne  juniorów. Miejsce siódme: Wojtala Marek w konkurencji kata indywidualne chłopców 12-13 lat,  Jakub Neiner w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych. Opiekę nad zawodnikami pełnili Sylwia, Zdzisław Tupko. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za postawę podczas startu. Rodzicom za doping oraz dowóz zawodników na zawody. Zawody były realizowane w ramach działań wspieranych przez gminę Krapkowice.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).