• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Debatowali nt. lokalizacji nowego cmentarza

Miejsc grzebalnych w Krapkowicach ubywa i nie jest tajemnicą, że miejsca na obecnych krapkowickich cmentarzach wystarczy już tylko na kilka lat. Jako samorząd Gmina Krapkowice stoi przed kolejnym nowym wyzwaniem, którym będzie stworzenie nowej nekropolii komunalnej. W związku z powyższym Burmistrz Krapkowic we wtorkowy wieczór (29.10.2019) o godz. 18:00  w Krapkowickim Domu Kultury zorganizował debatę dotyczącą potencjalnych możliwych lokalizacji nowego cmentarza.

Dopuszczalne są dwie: przy ul. Limanowskiego oraz przy ul. Wrzosów w miejscu, gdzie w latach 80tych ówczesna władza poczyniła pierwsze kroki ku budowie cmentarza komunalnego ogradzając teren i podłączając potrzebne media. Debata jako głos doradczy mieszkańców miała na celu wywołanie konstruktywnej dyskusji, gdzie będzie bardziej zasadne zbudowanie nowego cmentarza. Rada Miejska w Krapkowicach powinna podjąć decyzję w tej sprawie jeszcze w tym roku, tak aby na przestrzeni najbliższych lat gmina mogła się przygotowywać do budowy nowej nekropolii.

Podczas spotkania z mieszkańcami przedstawiono bardzo szczegółowo statystyki dotyczące umieralności, przepisy i uwarunkowania prawne dotyczące budowy nowych cmentarzy. Przedyskutowano także wszystkie plusy i minusy obydwóch lokalizacji. Poniżej przedstawiamy prezentację dot. potencjalnych lokalizacji, która omawiana była podczas debaty.

 

 
PDFDebata publiczna_cmentarze.pdf

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).