• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie

Towarzystwo Przyjaciół Krapkowic oraz Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach organizują wycieczkę do Drezna na jarmarki bożonarodzeniowe. Wyjazd w niedzielę adwentową, 8 grudnia.

Najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech to drezdeński Jarmark Struclowy „Striezelmarkt”. Oprócz Jarmarku Struclowego pojawi się ponad dziesięć innych jarmarków. Niczym łańcuch świateł trasa bożonarodzeniowych jarmarków zacznie się przy dworcu głównym, połyskując i mieniąc się na promenadzie Prager Straße i wiodąc na Altmarkt, następnie przy kościele Frauenkirche (Neumarkt) i zalewając morzem świateł drugą stronę Łaby. Nazwa "Jarmark Struclowy" powstała w średniowieczu i wywodzi się od serwowanej wówczas strucli. W powietrzu unosi się przyjemnie słodki, drożdżowy zapach, za którym będziemy podążać. Striezel to najsłynniejsza słodkość tutejszego jarmarku, którego nazwa wywodzi się właśnie od tego drożdżowego ciasta z bakaliami. Tradycyjna, oryginalna strucla pochodzi z Drezna i podobnie jak np. nasze góralskie oscypki, posiada swój specjalny certyfikat. Zatem jeżeli ktoś chce skosztować oryginalnego, bardzo słodkiego, Dresdner Christstollen  to powinien wybrać się do Drezna. Smakuje wybornie! Nie można wyobrazić sobie bożonarodzeniowego jarmarku bez grzanego wina? Glühwein to popularne grzane wino, które jest tu serwowane na każdym kroku. Ten grzaniec z goździkami i innymi przyprawami późnym grudniowym wieczorem w tak przepięknej scenerii smakuje bardzo przyjemnie.

christmas-market-612705_1920.jpeg

Planujemy poranny dwugodzinny spacer z przewodnikiem po najpiękniejszych ulicach Drezna, m.in. barokowy Zwinger Augusta Mocnego, Plac Teatralny z Operą, majestatyczny zamek rezydencyjny, przepiękne pałace oraz monumentalne budowle sakralne ( kościół dworski oraz mariacki – Frauenkirche), czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta oraz zakupy na jarmarkach.  

Planowany wyjazd w niedzielę 8 grudnia o godz. 4.30 z parkingu stacji PKN Orlen z Otmętu oraz o godz. 4.40 z parkingu stacji benzynowej PKN Orlen w Krapkowicach. Po około pięciogodzinnej podróży udamy się na dwugodzinny spacer z przewodnikiem po starym mieście. Wyjazd z Drezna nastąpi ok godz. 20.00, co oznacza, że w Krapkowicach będziemy około godz. 1.00 w nocy. Koszt wycieczki to 100 zł, cena obejmuje: transport, ubezpieczenie NW, opiekę pilota, spacer z przewodnikiem oraz mapkę poglądową centrum miasta.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzi Adelajda Pawelczyk, UMiG w Krapkowicach tel. 77 44 66 814. W przypadku mniejszej liczby osób niż 50 wyjazd zostanie odwołany.

dresdner-striezelmarkt-2012-72418_1920.jpeg

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).