• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Opolskie na rowery

W tym roku szkolnym Publiczna Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 w Krapkowicach bierze udział w kampanii "Dwa zamiast cztery, opolskie na rowery". Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Akcja ma na celu propagowanie bezpiecznego poruszania się na rowerach, szczególnie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W ramach projektu od września zostało już zorganizowanych kilka imprez – rajdy rowerowe, konkursy plastyczne, spotkania z policją oraz ze znanymi sportowcami.

IMG-20191019-WA0021.jpeg

21 września naszą szkołę odwiedzili goście z Powiatowej Komendy Policji, Samorządu Województwa oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W zajęciach, w których brali udział uczniowie klasy czwartej oraz klas piątych – prowadzący zapoznali uczestników z zasadami bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Uczniowie mieli także możliwość poznania p.Przemysława Haczkiewicza - trenera szkółki kolarskiej w Białej, który opowiadał o tym, jak zacząć przygodę z kolarstwem oraz zachęcał uczniów do tej dyscypliny sportu, przedstawiając jej wiele zalet. Uczestnicy spotkania zobaczyli profesjonalne rowery do kolarstwa szosowego oraz górskiego. Nasi uczniowie bardzo aktywnie brali udział w tym spotkaniu, za co byli nagradzani upominkami w postaci kamizelek i opasek odblaskowych oraz zestawem kluczy rowerowych. Na koniec każdy mógł sprawdzić swój refleks na urządzeniu badającym szybkość reakcji. Najlepsza trójka także otrzymała upominki w postaci zestawów oświetlenia rowerowego. Dwie godziny spotkania minęły błyskawicznie. Wszyscy wyszli z niego zadowoleni i z nową wiedzą, która z pewnością przyda się w codziennym życiu.

1 października uczniowie klasy czwartej piątej, biorący udział w kampanii "Dwa zamiast cztery, opolskie na rowery" odebrali kaski oraz kamizelki odblaskowe ufundowane przez organizatorów. Uczniowie są w trakcie przygotowywania do egzaminu na kartę rowerową, więc wyposażenie, jakie otrzymali, na pewno zwiększy ich bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem.

19 października ta sama grupa uczniów uczestniczyła w rajdzie rowerowym pod opieką nauczycieli naszej szkoły. 17 dzieci w słoneczny sobotni poranek zebrało się przy szkole, by wyruszyć o godzinie 9.00 do Rogowa Opolskiego. Po drodze uczniowie zobaczyli ruiny starego wiatraka oraz kościół pw. Apostołów Filipa i Jakuba w Rogowie Oplolskim.. Głównym celem rajdu był zamek w Rogowie  Opolskim oraz piękny park zamkowy. Po dotarciu na miejsce i zjedzeniu prowiantu młodzi rowerzyści musieli wytężyć umysł, ponieważ dla uczniów przygotowana była krzyżówka związana z zasadami bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Wszystkie grupy poradziły sobie z tym zadaniem bardzo sprawnie. Zaangażowanie zostało nagrodzone słodkim upominkiem. W drodze powrotnej kolejny raz pokonywaliśmy Odrę mostem autostradowym, co wiązało się z wniesieniem rowerów po schodach. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze kościół pw. Podniesienia Krzyża Świętego w Malni. Ok 13.00 dotarliśmy bezpiecznie pod szkołę i w ten sposób zakończył się rajd. Dzieci pokonały 18 km trasę. Pomimo zmęczenia, widać było na twarzach uczestników radość i zadowolenie. 

W szkole w ramach tej kampanii zostały zorganizowany konkurs plastyczny, którego tematem było bezpieczne poruszanie się po drodze. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział i wykazać się talentem plastycznym. W konkursie wzięło udział 49 dzieci, a 10 najlepszych prac jury zakwalifikowało do kolejnego etapu. Zostały one  wysłane do Opola. Już niebawem ogłoszenie wyników i trzymamy kciuki za uczestników z PSSP nr 5!

Organizatorzy kampanii poinformowali, iż szkoły biorące udział w tej  (pierwszej) jej edycji zostaną wyposażone w stojaki rowerowe oraz elementy miasteczka ruchu drogowego.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).