• DE
×

Wyszukaj w serwisie

Puchar Polski w Karate Olimpijskim

26 października w Legnicy odbył się Puchar Polski w Karate Olimpijskim. W zawodach brało udział około 264 zawodników z 23 klubów z całej Polski. W łącznej klasyfikacji zawodnicy Klubu Karate Do-Shotokan Krapkowice zajęli ósme miejsce. Klub reprezentowało 8 zawodników: Fabian Glacel, Szymon Hadamek, Marek Wojtala, Marcin Trocha, Jakub Neiner, Marta Cieślak, Wojciech Nowak i Julia Wocka. Zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie 16 medali, z czego: 3 złote, 7 srebrnych i 6 brązowych. Pierwsze miejsca zajęli: Fabian Glacel - kata indywidualne chłopców 9 lat, Szymon Hadamek - kata indywidualne chłopców 8 lat i mniej, Julia Wocka - kumite indywidualne seniorek (-68 kg). Drugie miejsca zajęli: Wojtek Nowak kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (-63kg), Fabian Glacel kata indywidualne chłopców 10 lat oraz kumite indywidualne chłopców 9 lat i mniej (-40 kg), Szymon Hadamek kata indywidualne chłopców 9 lat, Marek Wojtala kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (+40 kg), Marcin Trocha kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (-40 kg) oraz drużyna w składzie: Fabian Glacel, Marek Wojtala, Marcin Trocha kata drużynowe chłopców 9-11 lat. Miejsca trzecie wywalczyli: Szymon Hadamek  kumite chłopców 9 lat i mniej (-40 kg), Jakub Neiner kumite indywidualne młodzików 12-13 lat (-50 kg), Marta Cieślak kata indywidualne młodziczek 12-13 lat oraz kata indywidualne kadetek 14-15 lat, Julia Wocka kata indywidualne seniorek 18 lat i więcej oraz  kumite seniorek 18  lat i więcej (open).

Gratulacje za uzyskane wyniki oraz postawę należą się wszystkim zawodnikom, jednakże warto wspomnieć o Wojtku, który po raz pierwszy startując ze starszymi zawodnikami pokazał się z bardzo dobrej strony.

Udział w zawodach był realizowany w ramach działań współfinansowanych przez Gminy Krapkowice.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).