• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dofinansowanie do wymiany systemu ogrzewania na ekologiczne

Szanowni Mieszkańcy!

Gmina Krapkowice zamierza ubiegać się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 na projekt związany z ochroną powietrza w zakresie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w naszej gminie.

Mieszkańców, którzy planują w najbliższych dwóch latach wymianę węglowych, indywidualnych źródeł ciepła na ekologiczne, zapraszamy do złożenia deklaracji, w oparciu o którą oszacowana zostanie skala projektu.

Deklaracja ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ma na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców gminy. Program realizowany będzie pod warunkiem zebrania odpowiedniej ilości deklaracji udziału w projekcie oraz uzyskania zewnętrznych środków dofinansowania dla Gminy Krapkowice. Preferowana będzie wymiana pieców węglowych na ekologiczne, m.in. na ogrzewanie gazowe, wzdłuż projektowanej/budowanej sieci gazowniczej. Dodatkowo wspierane będzie także ogrzewanie w oparciu o OZE (pompy ciepła, fotowoltaika).

W przypadku pozyskania przez gminę dofinansowania, projekt będzie realizowany od III kwartału 2020 roku do II kwartału  2022 roku.

Deklaracje od mieszkańców przyjmowane będą do dnia 31.10.2019r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach, Wydział Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, ul. 3 Maja 21, pok. 18. Kontakt tel. 77 44 66 805.

 

Deklaracja z ankietą do pobrania:

PDFdeklaracja i ankieta budynki i lokale indywidualne.pdf

DOCXdeklaracja i ankieta budynki i lokale indywidualne.docx

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).