• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Oktoberfest 2019

Dziesiątki biesiadnych stołów, występy orkiestr, zespołów i solistów, do tego barwne bawarskie stroje. Największy Oktoberfest w województwie odbył się 12 i 13 października w Krapkowicach.

Oktoberfest z roku na rok przyciąga miłośników złotego trunku i wspaniałej zabawy. Liczne koncerty orkiestr, występy solistów oraz zespołów przy śląskich i niemieckich szlagierach wprowadzają zgromadzonych gości w iście bawarską atmosferę, która niczym nie odbiega od tej oryginalnej w Monachium. W sobotę gwiazdą wieczoru była Nicci Schubert, a w niedzielę MARKUS. Konkursy, zabawy, upominki dla przebranych gości, to wszystko uzupełniło dobrą zabawę do późnych godzin. Oktoberfest już tradycyjnie poprowadzili Aneta i Norbert.

Głównymi atutami krapkowickiego Oktoberfestu są nie tylko: dobra zabawa, przyjazny klimat i integracja, ale także pomaganie. Wydarzeniu towarzyszyła także akcja charytatywna. Wolontariusze Stowarzyszenia Krapkowickie Centrum Dobroczynności zbierali datki na rehabilitację dzielnego rycerza, Wiktorka Kotowicza.

Oktoberfest odbywa się w ramach Dni Kultury Niemieckiej. Jego organizatorem jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.  

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).