• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Edukacji Narodowej

10 października 2019 sala Krapkowickiego Domu Kultury w Krapkowicach wypełniła się gośćmi, którzy na zaproszenie Burmistrza Krapkowic wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej. 

W uroczystości udział wzięli radni Rady Miejskiej w Krapkowicach, kierownictwo Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, przedstawiciele zarządów związków zawodowych oraz kierownicy miejskich instytucji.

Najliczniejszą i najważniejszą grupę gości stanowili  bohaterowie dnia:  dyrektorzy i nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni zatrudnieni w placówkach oświatowych gminy Krapkowice.

Głównym punktem obchodów była ceremonia wręczenia nagród za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno–wychowawczej oraz przekazanie życzeń i podziękowań dla przedstawicieli środowiska oświatowego. 

Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Ireneuszem Żyłką wręczyli nagrody i listy gratulacyjne wyróżniającym się dyrektorom i nauczycielom.

Na wniosek burmistrza Krapkowic, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 Mariusz Znamiec został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za wartościowy wkład wychowawczy i dydaktyczny oraz podejmowanie nowatorskich i twórczych metod w pracy edukacyjnej. Medal Komisji Edukacji został również przyznany na wniosek dyrektora przedszkola pani Irenie Gołdyn - nauczycielowi Przedszkola Publicznego nr 6 w Krapkowicach. Wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne burmistrza Krapkowic.

Dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych wręczyli nagrody dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia oraz podziękowania za ciężką i twórczą  pracę na rzecz dzieci i młodzieży przekazał  Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Życzenia i podziękowania przekazali obecni na uroczystości przedstawiciele zarządów związków zawodowych: Piotr Pakosz Przewodniczący Sekcji Oświaty NSZZ „Solidarność” Regionu Opolskiego,   Maria Wronka Przewodnicząca Zarządu Oddziału Związku Zawodowego „Solidarność” w Krapkowicach oraz Gabriela Korzeniewska Prezes Oddziału ZNP w Krapkowicach.

Artystycznym upominkiem oświatowej gali były występy dzieci z Przedszkola Publicznego w Żywocicach i Przedszkola Publicznego Nr 8 w Krapkowicach. Na zakończenie spotkania w świat jazzowej muzyki zaprosili zebranych członkowie zespołu Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej im. Piotra Świerca w Krapkowicach. 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).