• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pasowanie na ucznia

9 października w Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Krapkowicach odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na ucznia.

Głównym celem tego wydarzenia było uroczyste włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej, kształtowanie poczucia dumy z przynależności do niej, wdrażanie do okazywania szacunku symbolom narodowym oraz integrowanie środowiska szkolnego i rodzinnego ucznia.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Wyjątkowej wagi dodał fakt obecności rodziców, władz miasta, dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas starszych.

Pierwszaki stanęły na wysokości zadania- bardzo cierpliwie i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Ceremonię poprowadzili Krzysztof Nowakowski i Natalia Asman - uczniowie klasy 8b. Powitali oni zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Krapkowice- pana Andrzeja Kasiurę, Sekretarza Miasta pana Haralda Brola, Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury- panią Jolantę Myśluk, Dyrektora Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5- pana Mariusza Znamca, nauczycieli oraz licznie zgromadzonych rodziców.

Na początku dzieci musiały zaprezentować swoje umiejętności w programie artystycznym, w którym miały do wykonania kilka zadań. Dokonywały obliczeń matematycznych, układały wyrazy z rozsypanki literowej, śpiewały w języku angielskim i niemieckim oraz odpowiadały na szereg ważnych pytań. Mimo stresu dzieci dzielnie przeszły przez egzamin. Ich występy i zaangażowanie spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, a małych artystów nagradzano gromkimi brawami. Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być wzorowymi uczniami i Polakami, dobrymi kolegami oraz przyjaciółmi przyrody. Po złożeniu ślubowania Dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Stwierdził także, że nie ma wątpliwości i z dumą przyjmuje pierwszaków do grona uczniów „Sportowej Piąteczki” w Krapkowicach. Nie tylko dzieci składały obietnice i przyrzekały je dotrzymać. Ślubowali także rodzice. Myśli pedagogiczne i maksymy Janusza Korczaka- patrona „Sportowej Piąteczki”, były wyznacznikami przysięgi, którą uroczyście złożyli.  To był miły i pełen wrażeń dzień. Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, mały upominek i słodkości od pana Burmistrza.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).