• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piękne jubileusze

Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. 10 października złote i diamentowe gody świętowało 28 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz Andrzej Kasiura.

Za 50-lecie pożycia małżeńskiego odznaczeni zostali Państwo: Anna i Jan Bednorz, Genowefa i Henryk Chwieduk, Henryka i Jan Gajowy, Władysława i Henryk Gozdek, Teresa i Wilhelm Hergesell, Kazimiera i Stanisław Jakubczak, Maria i Werner Kansy, Zenona i Mieczysław Kaźmierczak, Maria i Manfred Kipka, Anna i Dietrich Koleczko, Halina i Kazimierz Krakowiak, Barbara i Ryszard Leśniak, Barbara i Jan Minde, Regina i Julian Oliwa, Maria i Paweł Panusz, Stanisława i Roman Pawełek, Helena i Tadeusz Szlaga, Barbara i Władysław Wiater, Eugenia i Bolesław Zawadzcy.

Za 60-lecie pożycia małżeńskiego gratulacje odebrali Państwo: Florentyna i Józef Cwienk, Eryka i Helmut Czerner, Maria i Karol Damek, Jadwiga i Henryk Kaczor, Helga i Józef Łakomy, Teresa i Leszek Ociepscy, Agnieszka i Paweł Stondzik, Krystyna i Alojzy Szymura, Edeltrauda i Ewald Walloschek.

IMG_1332.jpeg

Małżonkowie zgodnie przyznają, że filarem trwałego związku małżeńskiego są przede wszystkim: wzajemny szacunek, cierpliwość i wyrozumiałość oraz wiara w istnienie wartości niematerialnych. Burmistrz Andrzej Kasiura podkreślił, że wspólnie przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty małżeństwa, wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej dla tych, którzy – podobnie jak jubilaci przed pięćdziesięciu i sześćdziesięciu laty -  decydują się dziś wiązać węzłem małżeńskim, bo cytując Antoniego Regulskiego - „Małżeństwo to diament szlifowany całe życie”, a któż może wiedzieć o tym lepiej, jak nie Złoci i Diamentowi Jubilaci.

Podczas spotkania nie zabrakło symbolicznej lampki szampana oraz występów Klubu Wokalisty działającego przy Krapkowickim Domu Kultury.

Wszystkim parom życzymy wszelkiej pomyślności oraz dalszych wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).