• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ulica Opolska będzie remontowana

Pierwszy etap przebudowy ulicy Opolskiej jeszcze w tym roku. 9 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach podpisano umowę na realizację inwestycji.

Pierwszy etap przebudowy zrealizowany zostanie na odcinku 1 km - od torów w kierunku Metsy Tissue. Pojawi się nowa nawierzchnia dostosowana do ruchu ciężarowego, przebudowany zostanie także chodnik. Prace zakończą się jeszcze w grudniu tego roku.

Koszt przebudowy to 1 mln 900 tysięcy złotych. Zarząd Dróg Wojewódzkich na inwestycję przekaże ponad 1 mln 500 tysięcy złotych, gmina Krapkowice 300 tysięcy złotych, a powiat krapkowicki 40 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, temat przebudowy ulicy Opolskiej wielokrotnie uzgadniany był przez burmistrza i dyrekcję Zarządu Dróg Wojewódzkich. Realizacja drugiego etapu inwestycji planowana jest w przyszłym roku. To odcinek od ulicy Pocztowej do torów. Według kosztorysu, którego opracowanie zleciła gmina, ta inwestycja to koszt 5,5 mln zł. Z budżetu gminy na ten cel zabezpieczone zostaną 2 mln zł.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).