• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktywna rodzina

Wspólnego czasu mamy coraz mniej, dlatego jest on tak cenny. A jak najlepiej wykorzystać wspólny czas, by był niezapomniany?

Z gotowymi rozwiązaniami dla rodziców przyszło Przedszkole Publiczne Nr 6 w Krapkowicach, które 23 września zorganizowało w swoim ogrodzie sensorycznym Turniej Rodzinny pod hasłem „Aktywna Rodzina i już wesoła mina”.

Wydarzenie zorganizowane zostało w  ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, na mocy umowy zawartej z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraina Świętej Anny.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przedszkolanki doskonale wiedzą, że nie ważna jest ilość czasu, ale jego jakość. Nawet krótkie popołudnie może na zawsze pozostać we wspomnieniach dzieci, jeśli tylko skutecznie o to zadbamy.

Poniedziałkowe popołudnie razem spędziły całe rodziny. Ogród przedszkolny tętnił w tym dniu duchem sportowej rywalizacji, a ostatnie promienie słońca rozgrzały wszystkich tworząc ciepłą, rodzinną atmosferę.

Atrakcji w tym dniu z pewnością nie brakowało. Dzieci wraz z rodzicami doświadczały, jakie przedmioty przyciągane są przez magnes, a łowienie rybek na magnes wymagało nie lada sprawności. Nie zabrakło również konkurencji przygotowanych przez Akademię Sportową Tygrysek.

Dzieci z dużą odwagą podeszły do nauki chodzenia na szczudłach. Pociągając za sznurki, wspólnie z rodzicami tworzyły zmyślne konstrukcje z drewnianych klocków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również latająca bila oraz gra w zbijaka, w której konieczne było nałożenie na siebie specjalnych kamizelek.

Taka liczba konkurencji i emocji zaostrzyła apetyty. Wydarzenie okraszone zostało pysznym menu przyrządzonym przez panie kucharki.

Turniej przypomniał rodzicom, że najlepsze, co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Przecież „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Aktywna rodzina.jpeg

Aktywna rodzina logotypy.png

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).